Centrum Terapii Manualnej

Centrum Terapii Manualnej

Centrum Terapii Manualnej

, Fizjoterapia
 • Miasto

  Sierosław k.Poznania

 • Adres

  ul. Leśna 1
  62-080 Sierosław

 • Województwo

  wielkopolskie

Centrum Terapii Manualnej jest specjalistycznym ośrodkiem z 40-letnią tradycją i doświadczeniem, zajmującym się terapią manualną na bazie autorskiego systemu leczenia – Terapii Manualnej Rakowskiego.  Nasz ośrodek cieszy się renomą i zaufaniem wśród klientów i pacjentów.

Misja

Działamy na fundamencie holistycznego sposobu myślenia o człowieku, jakim jest Terapia Manualna Rakowskiego. Naszą misją jest niesienie pomocy terapeutycznej, przy jednoczesnym podnoszeniu świadomości w zakresie zdrowia, na najwyższym poziomie. Nasi terapeuci otaczają opieką pacjentów i pomagają im w drodze zdrowienia. Wyróżnia nas sposób postrzegania Pacjenta i jego dolegliwości – indywidualne, całościowe, wnikliwe podejście integrujące oraz edukacja w zakresie zarówno fizjologicznym jak i psychosomatycznym, a także interdyscyplinarność i praca zespołowa. W naszym zespole terapeutycznym Pacjent jest najważniejszym terapeutą. Kierujemy się szacunkiem, pasją pomagania oraz pragnieniem nieustającego rozwoju naukowego i osobistego.

Terapia Manualna Rakowskiego

Terapia Manualna Rakowskiego to nowoczesny, holistyczny i medyczny system leczenia dysfunkcji narządu ruchu, w których następstwie pojawiają się różne dolegliwości, najczęściej w postaci bólu, ale nie tylko. Terapia Manualna Rakowskiego swojej koncepcji traktuje nierozdzielnie duchowość i fizyczność, uwzględniając aspekt wpływu stresu na ciało i odwrotnie. Podczas sesji terapeutycznych stosuje się bezpieczne i niezwykle skuteczne techniki ręczne oraz odruchowe. Polegają one na mobilizacjach, manipulacjach na stawach kręgosłupa i kończyn a także na oddziaływaniu na tkanki miękkie (mięśnie, powięzi, więzadła, ścięgna), a za ich pośrednictwem na układ nerwowy. Proces terapii wspomagany jest bardzo aktywnie pracą z myślami i emocjami: Terapia Edukacyjną i EFT ( Techniki Emocjonalnej Wolności), która odgrywa ogromna rolę w procesie zdrowienia.

Prowadzimy terapię indywidualną oraz zajęcia grupowe. Zapraszamy na turnusy lecznicze lub indywidualne kilkudniowe pobyty terapeutyczne.

TMR jest jedyną polską metodą terapii manualnej. Terapia manualna Rakowskiego oraz Igłoterapia wg Andrzeja Rakowskiego uzyskały świadectwa patentowe.

Zespół

Zespół liczy 10 fizjoterapeutów, terapeutów manualnych, specjalizujących się w następujących metodach: Terapia CranioSacralna, Manipulacje Wisceralne, Manipulacje Powięzi, masaż głęboki, drenaż limfatyczny. Głownie, zaś i przede wszystkim – Terapia Manualna Rakowskiego. Współpracujemy także z ortopedą traumatologiem, specjalizującym się w urazach sportowych, a także dietetykiem i refleksoterapeutą.

Sport

Mamy szerokie doświadczenie w pracy ze sportowcami. Wielokrotnie gościliśmy na turnusach leczniczych kadrę narodową lekkoatletów, kajakarzy i kanadyjkarzy. Systematycznie pracujemy z biegaczami, podczas wizyt indywidualnych i sesji terapeutycznych. Działamy aktywnie podczas wielu imprez biegowych oraz triathlonowych, zapewniając opiekę fizjoterapeutyczną zawodnikom. Współpracujemy także z klubami sportowymi. Zajmujemy się sportowcami wyczynowymi, zmagającymi się ze skutkami przeciążeń, stanami pourazowymi i pooperacyjnymi.  Dbamy o nich w czasie przygotowań do najważniejszych startów.

Zachęcamy do skorzystania z interaktywnej „mapki objawów” oraz szczegółowym opisem zaburzeń, dolegliwości i dysfunkcji, z którymi można się do nas zgłosić: https://ctmrakowski.pl/objawy/.

Zapraszamy na naszą stronę, aby poznać zespół oraz zapoznać się z naszym dorobkiem: https://ctmrakowski.pl/o-nas/zespol.html.

Leczone choroby

 • bóle (miejscowe, promieniujące, opasujące i in.)
 • bóle kręgosłupa (lędźwiowego, piersiowego, szyjnego) wynikające z różnych przyczyn, m.in. dyskopatii
 • bóle kończyn dolnych (rwa kulszowa, udowa, bóle bioder, kolan, stóp)
 • bóle miednicy
 • bóle miednicy małej (kości ogonowej, krocza, genitaliów)
 • bóle pachwin, podbrzusza, brzucha
 • bóle kończyn górnych (rwa ramienna, bóle barków, łokci, nadgarstków, dłoni, palców)
 • bóle w obrębie jamy brzucha
 • bóle klatki piersiowej, bóle głowy (migrenowe), bóle twarzy, żuchwy, szczęki, zębów, dziąseł, uszu, dolegliwości psychosomatyczne (nerwice, nerwice wegetatywne)
 • dolegliwości o cechach objawów wegetatywnych: zawroty, omdlenia, zasłabnięcia, mdłości, odruchy wymiotne, wymioty, tinnitus (różne postacie dźwięków słyszalne w uszach, w głowie)
 • cierpnięcia, mrowienia, uczucia chłodu, gorąca, zaburzenia czucia głębokiego, osłabienia siły, uczucia zmęczenia
 • inne objawy chorobowe, których przyczyn nie stwierdzono obiektywnymi badaniami lekarskimi
potrzebujesz pomocy

Informacje kontaktowe