Marta Pawelec – dietetyk kliniczny i sportowy

 • Miasto

  Koszalin

 • Adres

  Modrzejewskij 2/3
  75-950 Koszalin

 • Województwo

  zachodniopomorski

Studia dietetyczne ukończyłam w 2018 roku w zakresie dietetyki klinicznej. Od tamtej pory zajmowałam się pacjentami z ciężkimi dolegliwościami oraz chorobami dietozależnymi. Jednak to dietetyka sportowa była moim ulubionym odłamem dietetyki.

Na bieżąco uczestniczyłam w szkoleniach z tego zakresu, brałam także udział w konferencjach w zakresie dietetyki sportowej.

W 2020 roku powierzono mi stanowisko dietetyka sportowego w superligowym klubie piłki ręcznej kobiet Piłka Ręczna Młyny Stoisław Koszalin, które biorą udział w najwyższych rozgrywkach ligowych w Polsce. Pod swoją opieką mam także reprezentantki Kadry Narodowej w Piłce Ręcznej oraz Piłce Ręcznej Plażowej.

Od 2021 pełnię także stanowisko dietetyka sportowego w Miejskim Klubie Sportowym Rozwój Koszalin.

Jako że sama jestem osobą aktywną, dietetyka sportowa jest specjalizacją, która najbardziej mnie interesuje. Bardzo lubię biegać, w związku z czym często biorę udział w biegach ulicznych. Dzięki temu w moim gabinecie często pojawiają się biegacze. Osobiście wspieram także inicjatywę Ranking Koszalin, gdzie najlepsi biegacze z Koszalina i okolic mają zagwarantowane darmowe konsultacje w moim gabinecie.

Osoby, które ze mną współpracują bardzo szybko dostrzegają lepszą regenerację, mniejsze zmęczenie po wysiłku, większą wydajność treningową. Kilka osób po współpracy chwalilo się także „życiówkami”.

W swojej pracy stawiam duży nacisk na odżywianie, odpowiednią suplementację, regenerację oraz protokół nawodnienia.

W przypadku sportowców, którzy mogą osobiście pojawić się w gabinecie dokonujemy także analizy składu ciała, dzięki której monitorujemy zmiany w obrębie tkanki mięśniowej i tłuszczowej. Ze sportowcami pracuję także online.

potrzebujesz pomocy

Informacje kontaktowe