NZOZ PROVITA J.Słobodzian W.Słobodzian

NZOZ Provita

NZOZ Provita

, Fozjoterapia
 • Miasto

  Bolesławiec

 • Adres

  ul. Grunwaldzka 7a
  59-700 Bolesławiec

 • Województwo

  dolnośląskie

Provita w Bolesławcu to nowoczesna fizjoterapia, sklepy medyczne i lekarze specjaliści.
Działamy od ponad 25 lat, otaczając opieką pacjentów z Bolesławca i innych rejonów naszego kraju.

Naszą nadrzędną zasadą w pracy jest stawianie dobra pacjenta na pierwszym miejscu. Niezależnie od czasów, w których przyszło nam funkcjonować „robimy swoje” najlepiej jak potrafimy. Opiekujemy się pacjentami, począwszy od diagnostyki fizjoterapeutycznej, poprzez prowadzenie odpowiedniej fizjoterapii, dobór sprzętu medycznego aż do nauki technik do samodzielnego wykonywania, wspomagających ich powrót do zdrowia. Współpracujemy z lekarzami różnych specjalności, szczególnie w przypadkach, kiedy potrzebna jest dalsza rozszerzona diagnostyka u pacjenta.

Od wielu lat nasi terapeuci zdobywają swoje doświadczenia oraz poszerzają warsztat pracy pod okiem dr Janiny Słobodzian-Rakowskiej, która ma ogromne doświadczenie w pracy z pacjentami cierpiącymi z powodu dolegliwości narządu ruchu a także we wspomaganiu sportowców w powrocie do treningu i podnoszeniu swoich kwalifikacji sportowych. Podstawą pracy naszych fizjoterapeutów jest Terapia Manualna Rakowskiego, uzupełniona  innymi metodami: Terapią CranioSacralną Upledgera (inaczej: czaszkowo-krzyżową), suchym igłowaniem, akupunkturą, kinesiology tapingiem, terapią tkanek miękkich, PNF, technikami nuerofizjoterapeutycznymi, Funkcjonalną Indywidualną Terapię Skolioz FITS, terapią blizn, fizjoterapią urologiczną i uroginekologiczną, masażem. W naszym ośrodku w szczególny sposób dbamy o te rejony narządu ruchu, które są przeciążane podczas biegania: miednicę, stawy kończyn dolnych, struktury dna miednicy, kręgosłup. Umiejętność dbania o te miejsca poprzez specyficzne działanie terapeutów a także indywidualny program kompensacyjny realizowany przed i po treningu sportowym przez biegacza, daje szansę na zdrowie, sprawność, osiąganie najlepszych wyników sportowych.

W naszej ofercie są również zabiegi fizykoterapeutyczne, które proponujemy zwłaszcza tym biegaczom, którzy doznali kontuzji, wówczas gdy potrzebujemy pobudzić i przyspieszyć procesy regeneracyjne tkanek. Mogą to być zabiegi: laseroterapia, magnetoterapia, ultradźwięki, prądy o różnej charakterystyce. W przypadku zaburzeń krążenia, obrzęków, zastojów limfatycznych – masaż pneumatyczny BOA.    

Nasi fizjoterapeuci mają doświadczenie w pracy ze sportowcami najwyższej klasy: z Kadrą Olimpijską Kajakarzy i Kanadyjkarzy, Lekkoatletyki, Podnoszenia ciężarów.  Od wielu lat współpracujemy z klubem lekkoatletycznym MKS Boleslavia, z trenerami przygotowania motorycznego dla młodych piłkarzy nożnych, swoją pracą wspieramy tancerzy, biegaczy i rowerzystów.

Dzięki usługom i ofercie Sklepu Medycznego Provita wspieramy biegaczy i innych pacjentów w zaopatrzeniu w sprzęt ortopedyczny. Badanie, dobór odpowiednich wkładek do butów biegacza a następnie systematyczna kontrola nad zmianami w biomechanice kończyn dolnych to niezwykle istotna część dbania o zdrowie naszych podopiecznych. Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu w doborze oraz sprzedaży sprzętu ortopedycznego oraz pomocniczego mamy przekonanie, że w tej dziedzinie liczy się nie tylko produkt, ale też prawidłowe jego dopasowanie. W ofercie posiadamy sprawdzony sprzęt ortopedyczno-rehabilitacyjny firm polskich i zagranicznych. Lekarz bądź fizjoterapeuta może wypisać zlecenie na zaopatrzenie medyczne w ramach którego można otrzymać refundację na sprzęt wg zasad ustalonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Leczone choroby

 • ból kręgosłupa, niespecyficzne bóle pleców, ból bioder, ból kolan, stany po skręceniach
 • przygotowanie do operacji, rehabilitacja pooperacyjna, rwa kulszowa, rwa udowa, tendinopatie, skoliozy, obrzęki
 • problemy urologiczne, uroginekologiczne, bóle i zawroty głowy, stany po złamaniach
potrzebujesz pomocy

Informacje kontaktowe

pl_PLPolish