Systema Centrum Zdrowia

Systema Centrum Zdrowia

Systema Centrum Zdrowia

,
 • Miasto

  Wrocław

 • Adres

  ul. Braniborska 14
  53-680 Wrocław

 • Województwo

  dolnośląskie

Zespół Systema Centrum Zdrowia to miejsce stworzone z myślą o Twoim zdrowiu!

Tworzą je specjaliści osteopaci, fizjoterapeuci, dietetycy i psychoterapeuci. Naszą misją jest wspomaganie zdrowia naszych pacjentów zmagających się z rożnymi dolegliwościami, wykorzystując znajomość ludzkiego ciała, jego anatomii, fizjologii, psychiki i emocji. Skupiamy się na indywidualnej, holistycznej pracy rozumiejąc zależności między ciałem, psychiką a środowiskiem w jakim na co dzień funkcjonujemy i aktywnością fizyczną jaką uprawiamy. Wiemy, że ludzki organizm posiada zdolności do samonaprawy, autoregulacji, a naszym zadaniem jest aktywowanie tych mechanizmów. Zgodnie z ideą  ,,lepiej zapobiegać niż leczyć”,  jesteśmy ukierunkowani na szeroko pojętą medycynę profilaktyczną. Dzięki takiemu podejściu nie tylko skutecznie eliminujemy kontuzje, dysfunkcje i zespoły bólowe, ale równocześnie edukujemy naszych pacjentów prozdrowotnie aby zminimalizować ryzyko nawrotu kontuzji, choroby lub dolegliwości.

Z naszych usług skorzystać mogą pacjenci w każdym wieku, począwszy od pierwszych etapów życia poprzez wiek rozwojowy, dorosłość i dojrzałość. Otaczamy opieką sportowców, pracowników biurowych, kobiety przygotowujące się do macierzyństwa, kobiety w ciąży oraz każdą osobę, która ma taką potrzebę. Specjalizujemy się także w terapii dzieci.

Obecnie osteopatów uważa się za najskuteczniejszych specjalistów w zakresie leczenia bólu. Pacjenci zgłaszają, że dzięki tej dziedzinie medycyny szybko pozbywają się dolegliwości bólowych, kontuzji i dzięki temu mogą normalnie żyć, pracować, uprawiać sport oraz realizować pasje życiowe. Nierzadko udaje się też poprzez odpowiednio poprowadzoną terapię osteopatyczną  uniknąć zabiegów operacyjnych.

Osteopatia oraz pozostałe nasze specjalizacje stanowią doskonałe uzupełnienie dla medycyny klasycznej i pozwalają pomóc w wielu dolegliwościach ze strony układu ruchu, dysfunkcji narządów wewnętrznych oraz zaburzeniach psychosomatycznych.

Świadczymy również porady z zakresu dietetyki, psychodietetyki i naturoterapii, dobrane indywidualnie do stanu zdrowia i potrzeb organizmu. Na podstawie wyników badań diagnostycznych i oczekiwań pacjenta nasi dietetycy tworzą zalecenia niezbędne do utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia. Pomagają dobrać najlepszy program dietetyczny dopasowany do stylu życia, rodzaju uprawianej aktywności fizycznej, ulubionych produktów.

Systema to także centrum szkoleniowe, w którym prowadzone są specjalistyczne szkolenia i warsztaty dla osteopatów, fizjoterapeutów, masażystów – zawodowców oraz studentów. Nasi terapeuci są równocześnie szkoleniowcami. Nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje, co pozwala na dzielenie się wiedzą nie tylko ze specjalistami, ale i pacjentami.

Naszą dewizą jest „Żyj, realizuj swoje pasje i pozostań w dobrym zdrowiu”.

Leczone choroby

 • bóle różnego pochodzenia (kolana, barku, karku, głowy) ostre i przewlekłe
 • kontuzje, przeciążenia i następstwa wypadków, łokieć tenisisty i golfisty, cieśń nadgarstka, rwa kulszowa, dyskopatia, zaburzenia funkcjonowania kręgosłupa i stawów, choroby zwyrodnieniowe
 • zaburzenia połykania oraz układu trawiennego takie jak zgaga, wzdęcia, zaburzenia żołądkowe
 • bóle blizn i zrosty, bolesne miesiączki, klimakterium, wypadająca macica, nawracające zapalenia zatok nosowych i ucha środkowego, migdałków
 • szumy uszne, alergie, stres, zaburzenia snu, wypalenie, utrata sił witalnych, zaburzenia koncentracji, kolano biegacza, zespół pasma biodrowo-piszczelowego, przeciążenie podudzi, zapalenie ścięgna Achillesa, zapalenie rozcięgna podeszwowego, uraz mięśni kulszowo-goleniowych
potrzebujesz pomocy

Informacje kontaktowe

pl_PLPolish